تجهیزات پزشکی ماهان پوست

انواع فیلر را بشناسیم

فیلر یا همان پرکننده جهت اصلاح نواقص صورت و بدن استفاده می شود. مورد دیگر استفاده آن جهت حجم دهی نواحی مختلف بدن نظیر لب ، گونه ، فک ، چانه ، سینه و … می باشد.

انواع فیلرهای موجود در بازار نسبت به جنس مواد Particalate های تشکیل دهنده آن سنجیده می شود.

مدل های مختلف موجود در بازار ایران عبارتند از :

۱- هیالوینیک اسید : ایمن ترین نوع فیلر های تزریقی می باشد و با توجه به Base اسیدی بودن آن با بدن انسان کاملاً سازگار می باشد. ماندگاری متوسط رو به کوتاه از ۶ مااه تا ۱ سال

۲- کلسیم هیدروکی آپاتایت : نوعی ایمن است و احتیاط تزریق را می طلبد با توجه به کلسیم Base بودن امکان استخوان سازی با نواعی دیگر را دارد لذا حتماً باید توسط پزشک متبهر تزریق انجام شود.

۳- پلی کبرولاکتون : از جنس مش ها و نخ های جراحی می باشد و جهت استفاده *** به هیچ وجه کاربر ندارد اما با توجه به جنس لاکتون چسبندگی به بافت زیادی دارد و ماندگاری آن نسبتاً بالا می باشد که نهایتاً ۳ سال است.

۴- پلی اکریل آمید : یا همان ژل پاژ ، از موارد نفتی تشکیل شده ماندگاری بسیاری بالائی دارد و تزریق ثانویه آن بر روی ژل های دیگر امکان عفونت و واکنش های خطرناک را دارد. لذا تا تخلیه کامل یا از بین رفتن کامل آن از استفاده این ژل پرهیز شود. Aqua med معروف ترین کمپانی سازنده این فیلر می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =

به بالای صفحه بردن